Rok 2016 v Effective online

Petra Vaňková

Autor: Petra Vaňková | Project Manager

Hlavní pracovní náplní Petry je starost o to, aby klientům nic nechybělo, byli o všem včas informováni a aby veškerá komunikace probíhala hladce. Pracovní zkušenosti nasbírala ve Spojených státech a v současnosti dokončuje magisterské studium na VŠE.

Společnost Effective online byla založena v březnu 2015. Za celé dva roky se z malé firmy o třech zaměstnancích stala prosperující společnost tvořená 16ti členným týmem, ve kterém jsou zastoupeni vývojáři, analytici, copywriteři, obchodníci a projektanti.

Jaké nástroje jsme v roce 2016 využívali nejčastěji?

Tradičně jsme vytvářeli PPC a RTB reklamní kampaně v systémech Sklik a Adwords. Kromě toho jsme se soustředili na reklamu na sociálních sítích, primárně pak na Facebooku. Naše kampaně jsme vedli nejen v českém a slovenském jazyce, ale i v angličtině, němčině či například vietnamštině. Nově jsme naše služby rozšířili o nabídku inteligentního emailingu, pro jehož potřeby využíváme službu IBM Silverpop, která v současné době patří k nejlepšímu nástroji v této oblasti.


V oblasti tvorby webu a designu jsme pro naše klienty zajišťovali nejen grafické zpracování a kompletní kódování včetně implementace editačního systému, ale i celkový copywriting a vytváření loga. Věnovali jsme se i komplexní analýze, která je pro vývoji webu podstatnou součástí, jelikož nám poskytuje mnoho informací o prostředí, ve kterém se klient pohybuje, o jeho potřebách a požadavcích a o funkčnosti nového webu. Součástí této analýzy jsou i nákresy wireframů, které nám později slouží jako výstupní formát pro grafické zpracování a kódování.

Pro koho jsme v roce 2016 pracovali?

V roce 2016 jsme realizovali celkem 12 projektů. K našim významným klientům patří například klinika estetické medicíny a plastické chirurgie Klinika YESVISAGE, společnost RESIDOMO či společnost zaměřující se na prodej bezpečnostních schránek 24SAFE. Kromě těchto velkých prezentací jsme však vytvářeli i střední a menší weby jako je například auto a pneuservis Zamšín, kavárna Ráno kávu večer víno či projekt Eshopista.

Pro všechny zmíněné klienty a pro mnoho dalších jsme vytvářeli kompletní webové prezentace od A do Z. Vytvořením webových stránek však naše spolupráce s klientem nekončí. Aby byly stránky neustále up to date a plně funkční, staráme se o jejich kompletní správu. Naší prací zároveň je, aby byl klient a jeho stránky vidět. Spravujeme tedy klientům jejich online kampaně, vypracováváme strategické plány, podílíme se na grafických pracích spojených s tvorbou bannerů a spolupracujeme i s realitními portály.

Naši klienti